Program Strada dell’ Arte 2017

     

    IMG-20170521-WA0004Sambata 10 iunie

    Str. Republicii zona Taverna Sarbului

    10:30 Corul elevilor Corona Melos- Liceul de Muzica Tudor Ciortea Brasov

    11:00 Dansul Romana- scoala 3

    12:00 Gimnastica cu Bebe Rostogol

    13:00 Teatrul Strada -Aventurile lui Oac Oac

    13:30 Anturaj Break dance

    16:00 Ermis- dansuri grecesti

    19:00 Recital Barbarossa Samba Group

    20:00 Recital The Host

    21:00 recital folk-pop rock Trialog Acustic la Terasa Amulet Pub

    Str. M Weiss intersectie cu Str.Republicii

    11;30 Street food Lab-atelier de gatit sanatos

    12:00 Dans Paula Teodorescu

    12;30 Muza -Street dance

    14:00 Teatrul Strada- “Trei iezi cucuieti”spectacol pentru copii

    15:00 Toni Iordache si Mihail Tarnovschi- melodii celebre (sax& acordeon)

    16:00 Universitatea de Arte Targu Mures- spectacolul de teatru“Trei palarii” de Miguel Mihura

    16:30 Trupa Unda

    18:00 Trialog Acustic

    19: 00 Streetghosts

    20:00 Recital The Host

    21:00 Recital electro-jazz Boldizsar Szabolcs la  Restaurantul Pilvax

    21:00 proiectii filme scurt- metraje ( selectie filme CineClub Brasov si KunSTadt)

    Str.Diaconu Coresi intersectie cu Str. Republicii

    12:00 Teatrul Peter Pann ( Campina)- spectacole pentru copii

    13:00 Parada costumelor  Fancy

    16:00 AcTcept- teatru

     

    Duminica 11 iunie

    Str. Republicii zona Taverna sarbului

    13:00 Plaiuri Moiecene

    13:30 Zestrea  Branului

    14:00 Humberto, Anca y Alma Aguilar

    16:00 Teatrul Strada

    17:00 Ermis- dansuri grecesti

    16:00 Tupeu Crew- Break dance

    20;00 Recital Barbarossa samba Group

    Str. M Weiss intersectie cu Str.Republicii

    11:00 Ansamblul de elevi de la Liceul de Muzica “Tudor Ciortea” condus de Izabela Brasoveanu

    12:00 Teatrul Peter Pann  (Campina)- spectacole pentru copii

    17:00 Oneway Bboys si GoodVibes

    17:30 Streetghosts

    18:00 Rock cu Cosmic Vibes

    Str. Diaconu Coresi intersectie cu Str. Republicii

    13:00 Program folcloric: Parada costume populare colectia Gabi Boriceanu , Sezatoare Brasov, Etnotique si Ansamblul Junii Brasovului

    16:00 Teatrul Peter Pann (Campina)- spectacole pentru copii

    17;00 Teatrul Strada

    21:00 After Party in Deane’s: Afganu& Solo ( balade rock), Barbarossa Samba Group – jam session

     

    Alti participanti: Indian Nativo, Iulian Ene puppetry, Violeta Ilasciuc, Trubadurii din Transilvania, Alasdair from Scotland,  Mireya Art, tabara de pictura Hobby,  Black Bird Art, Electra si Alexandru Ghiza, Elena Bularca, Ariel Bijutier, Terra Dakia, Fancy, Diana Cojanu, Iulia Barbu, Diferrenzial Kraft, The Bohemian Flow etc.

    Acest program este pur orientativ. El poate suferi modificari datorita participarii si a altor artisti, conditii climaterice etc.

     

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *